majdule

Může přijít rodičům plnoletého"dí­těte"dopis od soudu,oznámení aj., když si jejich syn/dcera neplatí povinné poj.?

Nejlepší odpověď
kropitko

tak podle mě asi může, znám případ, znám podobný případ, kdy přišel synovi dopis od soudu, že má jeho matka nějaký dluh, že ji nemohou nikde sehnat, jestli neví kde se zdržuje, případně jestli by to za ní neuhradil,,,tak asi ano, soud může rodiče informovat o neplacení,,,

pokud má syn/dcera stejný trvalý pobyt, tak v tom případě při nezaplacení hrozí exekuce,,

Další odpovědi
ReHu

A není to omyl?
„Dítě“ studuje nebo je již výdělečně činné?
Všechny údaje (jméno, datum naroz, atd.) jsou správně?

soudek

zdravotní pojištění je povinná platba, můj kámoš nereagoval ani na dopisy od pojišťovny atd. a asi za 2 roky přišel exekutor od soudu, jeho matka pracovala na směny, tak byla dopoledne doma, měla velkou radost, musel pak jít k soudu zaplatit pojištění + penále