Ondra_

Může poškození magnetického proužku kompletně znehodnotit platební kartu?

Zdravím, je možné po poškození magnetického proužku dále kontaktně používat platební kartu nebo se karta znehodnotí celá? Nikdy jsem ten proužek přímo nepotřeboval, ale nevím, jestli třeba s ním platební terminál nebo bankomat nějakým způsobem nekomunikují přes čip. Nevíte někdo něco bližšího o funkci toho proužku? Předem díky za odpovědi!

Odpovědi
gecco

Magnetický proužek je využíván pro ´komunikaci´ přes jeho snímač.
Pokud má karta i čip, nebude při poškození magnetického záznamu použitelná pro snímač záznamu na magnetickém proužku, ale komunikace přes snímač čipu (kontaktní, případně bezkontaktní) je tím nedotčena.
A i karta bez čipu a s poškozeným mg. proužkem je použitelná pro platby např. pomocí mechanického snímače (embosovaná karta) a nebo pro platby přes net, kdy jen zadáváš identifikační prvky karty.