bolak

Může ponorka střílet i po letadlech?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Domnívám se, že ano. Ponorky jsou vybaveny střelami které jsou naváděny na cíl na základě daných hodnot-GPS souřadnice, popř. tepelného čidla. Tudíž bych neviděl roblém, aby zasáhly letadlo.

Další odpovědi
briketka10

Ve skutečnosti když se ponorka bránila letadlům tak v drtivé většině letadlo poškodilo ponorku a málokdy ponorka dokázala sestřelit letadlo. V tom pokud vím vynikala jen ponorka U-185 kapitána Augusta Mause, která dle „Hitlerova ponorková válka“ sestřelila 1–2 letadel (už nevím). Když sem to četl, tak mě zarazilo s jakou zarputilostí se skoro vždy bránil na hladině a celkem úspěšně!!

zdroj:http://www.si­lenthunter.cz/fo­rum/viewtopic­.php?t=353&star­t=30&sid=6289e­e1943310044bcdcf47e4e3e7­545

mosoj

Ponorka nepotřebuje střílet po letadlech, ponorka se schová pod vodu. Od toho je to ponorka. Ponorka je určena k jiným bojovým úkolům než sestřelovat letadla.

Staré válečné ponorky mívaly palubní rychlopalný kanon. To byly ale ponorky, které se musely pro nabití akumulátorů vynořit na hladinu. To už dávno neplatí. Tím netvrdím že takové ponorky ještě nejsou, ale kanon není určen pro útok ale pro obranu.

setapouch

Ano, spousta ponorek mela/ma konvencni hlavnovou vyzbroj (kulomet).

jáára

rakety běžně…

eso

Ahoj, myslim, ze ne, ze muzou strilet jen strely „z vodyven“ na cil na zemi
letadlo leti rychle a ponorka nema AIM.
ale treba zitra muze mit…

anonym

Záleží kdo v to letadle sedí,v tomto případě určitě.
Přeji dobrou mušku!
http://2i.cz/7b0a2f05­d6