Avatar uživatele
rybíz

Může policie pokutovat za rychlou jízdu?

Pokud neumístí značku začátek a konec úseku měření rychlosti? Jak je to po právní stránce? A ještě, jak je to s měřením radarem umístěným v policejním voze např. na dálnici? Netýká se mě to, jen mě to zajímá.
Doplňuji:
Já také souhlasím s tím, že cedule upozorňující na měření je nesmysl. Protože, každý pokud ji uvidí, hned zpomalí. Někde jsem četl, že to má mít pouze výchovný charakter, ale to je podle mne samozřejmostí už od autoškoly. Znovu říkám, že se mě to netýká, jen jsem chtěl vědět názory jiných a co si o tom myslí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne že může – musí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

V první řadě se mají dodržovat předpisy a pak není třeba klást takové otázky.Může být rád ,že se nic nestalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud máš na mysli PČR tak ano. Pokud MP, tak nikoli. MP může provádět měření pouze na místech osazaných přenosnou dopravní značkou začátek a konec měření a na místech, které ji po dohodě určí PČR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

samozřejmě že může, dodržovat rychlost, když je tam cedule měření radarem dokáže každý, nějak ty piráty musí pochytat… ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Výletník8

Ten poslanecký nesmysl s měřením jen v označeném úseku se týká městských policií. Policie ČR může měřit a postihovat protiprávní jednání všude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
morče

Musí-někteří řidiči jezdí rychle a značky je ani nezajímají a hlavně se kolikrát vybouraj i na rovině to nechápu.Některým bych ty řidičáky na místě zabavila

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek