bolak

Může policajt střílet na podezřelýho na útěku, kterej není ozbrojen a je k němu zády?

Prostě „stůj nebo střelím“ a pic ho do míchy?
Doplňuji:
A jak to má stanoveno? I kokodákoúnosce může bejt nebezpečná osoba.

Nuné, jde o to, že pokud by na mě policajt nemoch jentak z legrace střílet, dozad, když já nebudu ozbrojen, tak sem za vodou. On by sice zařval „stůj nebo střelím“ ale já bych mu řek „toodle noodle, to nemůžeš, měl bys z toho pak zbytečný oplítačky“ a pak bych mu normálně utek.

A jediná jeho šance je teda ta, že bude mít rychlejší nohy než já…

Nejlepší odpověď
briketka10

nemůže si střílet jak se mu zachce jen tak do zad, když podezřelý nemá zbraň..
to je jen ve filmech, když vtrhnou policajti do bytu, kde jsou třeba dealeři apod.
ale na výzvu „stůj nebo střelím“ nevím, jak se reaguje nikdo na mě tak zatím nezařval :)
můj názor..

Další odpovědi
arygnoc

preboha, i keby mohli policajti strieľať, nehovorte im to!

skôr si ale myslím, že sú na okrasu, tí praví „drsňáci“ chodia asi v civile.

venkovan

Může. Otázka potom je, jak je vše vyhodnoceno. A proto naši policisté moc nestřílejí, protože zpravidla se na ně všechno svede – špatné vyhodnocení situace.¨
Mimochodem – jak může vědět, že utíkající nemá zbraň? Prostě jaká si osoba před ním utíkající na výzvu aby zastavil nezastaví. Tak pic a do míchy – to nebude pachatel potom mluvit.

01Ricco

WTF?

bolak

venkovan: dobře, ale co když se pak ukáže že pachatel nereagoval na výzvu, jelikož byl hluchý :)