Osimon

Může pojišťovna zamítnout plnění úraz. pojištění při autonehodě na veřejné komunikaci při řízení dětského minibajku?

Na tento typ vozidla není třeba řidičský průkaz, ale vozidlo nesmí na silnici.

Nejlepší odpověď
seraphico

Samozřejmě. Pokud prostředek nesmí jezdit po silnici, ale přesto jezdil, tak pojišťovna skutečně nemusí vyplácet pojistku.

Další odpovědi
elkon

Záleží na typu úrazového pojištění. Obecně lze říci, platíte-li úrazové pojištění, pojišťovna nebude zjišťovat proč se vám to stalo. Záleží na co jste pojištěn. Zde neřešíme pojistku motorky, ale úraz, takže kudy ta motorka jela není rozhodující.

Drap

Samozřejmě.Nebude plnit v žádném případě, kdy je porušován zákon.

Disraeli

Asi takhle: smyslem pojišťoven je v první řadě sbírat peníze od pojištěnců a pak vyplácet jen ty případy, kdy skutečně musí. Pokud je tam nějaké ALE (byť jen jedno drobné), tak vyplácet nebude… vždycky zkoumá podmínky/situaci nebo přesněji kličky, aby nemuseli vyplácet (každopádně, kdyby takováto pojišťovna vyplácela úplně všechno, každou příhodu, tak by brzy zkrachovala).
Pojišťovně je reálně celkem jedno, že se stala nehoda, šlo o život, pojištěnec se domnívá, že má nárok, atd… zkoumá, zda došlo ke splnění všech pojistných podmínek, aby mohla pojistku vyplatit nebo raději (v jejím případě) nevyplatit. Pokud v té události je jen něco (malinkatého) proti pojistným podmínkám, tak si můžeš být jistý/á, že pojištěnci nic nevyplatí. Něco je v rozporu, něco není řečeno, ale „asi“ to neplatí, je to vina pojištěnce, či přímo to nesplňuje jedinou uvedenou věc a pojišťovna jde od toho.

Záleží na podmínkách/pojistné smlouvě, ale jinak, ANO, pojišťovna může.

Dochy

Osobně mám za to, že v případě úrazové pojistky patří mezi výluky snad jen alkohol a úmysl. Nikoli blbost. Protože ona naprostá většina úrazů se dá přiřknout blbosti, to by pak pojištění ani nemělo smysl.

Osimon

Pojišťovna uznala nárok na výplatu úrazového pojištění při úrazu na dětském minibajku až po předání celé záležitosti právnímu zástupci.