Může pojem na lačno znamenat i před spaním, je-li v tom interval 4 hodiny a déle od posledního jídla alias večeře?

Nebo jsou případy, že pokud někdo večeří například masitou husu s knedlíkem a zelím, tak prostě na lačno spát nejde ani po 4 hodinách?

Pokud by si dal třeba jen rizoto, tak pak už bude na lačno?

Existuje výraz masný i mastný. Masný – vrobený z masa, masitý x mastný, tučný.

Musí být vždy husa tučná?

Nejlepší odpověď
annas

Na lačno či nalačno = v době, kdy má člověk prázdný žaludek, tedy nejedl nebo nepil. Užívá se nejčastěji ráno, ale během dne by měla být po jídle pauza nejméně 3 hodiny.

Záleží na trávení, druhu jídla, koření – některé urychluje trávení.

Osobně si myslím, že před spaním není správné jíst těžké jídlo.

Sledovala jsem občas pořad s MUDr. K. Cajthamlovou, ta doporučuje jíst nejpozdějí tři hodiny před spaním.

Jugar1

Co je pojem masná husa?Rizoto je dobrý,to je pak vše nalačno.