Chase

Může po neplátci DPH někdo žádat jeho DIČ?

Jsem neplátce DPH a chtěl bych přidat své služby na Slevomat. Narazil jsem ale na problém. Je povinné poskytnout jim DIČ, bez toho spolupráce není možná. Tvrdí, že DIČ by měl mít každý, ať je plátce nebo ne. Můžu jim ho poskytnout? A jak jej vůbec zjistím, když nejsem plátce DPH?

Pozn. Hyperslevy DIČ nepožadují, tak by mě zajímalo k čemu je Slevomatu.

Nejlepší odpověď
anonym

Prostě si chtějí v rejstříku ověřit zda opravdu jsi nebo nejsi plátce DPH, dělají to ve vlastním zájmu. „Důvěřuj, ale prověřuj“ je heslo, kterým se zjevně řídí.

I jako neplátci ti bylo DIČ přiděleno pro komunikaci s FÚ. Poskytnout ho samozřejmě můžeš.

Tvar DIČ u fyzických osob je „CZ“ následované tvým rodným číslem (bez lomítka)

Další odpovědi
Klaproth

„tak by mě zajímalo k čemu je Slevomatu.“ No a co i na to Slevomat odpověděl? Poskytovat jim nic nemusíš, jejich služby nemusíš vůbec využívat.

mosoj

DIČ má přiděleno každý kdo podniká. Neplatíš DPH, ale platíš jiné daně kr kterým jsi povinen se jako podnikatel se registrovat.