Avatar uživatele
nadka77

Může po mně vymáhat bývalý přítel peníze?

Zila jsem s přítelem 20 let,mám s ním 3 děti,dobrovolně financoval a opravoval můj dům a nyní po mně chce peníze,které do mého domu dobrovolně dal.Jinak se prý obrátí na soud.Musím mu to zaplatit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi výhradní majitelkou domu a tvůj přítel ti ho nějakým způsobem zhodnotil, má nárok na vrácení investic. Dohoda a finanční vyrovnání by bylo nejjednodušší cestou, pokud dojde k soudu, prodraží se vám to.
Doplňuji:
Podle mého názoru vás stavební práce stejně vyjdou levněji než od stavení firmy :))

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Ano, může vás zažalovat za bezdůvodné obohacení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jiriii

Pokud má doklady od oprav či nákupu materialu tak by soudně asi měl právo na nějakou část. Pokud máš možnost mu dát peníze tak to učiň, jinak to může skončit prodejem domu. Zajdi si za právníkem co nejdříve, on už asi u něj byl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Tady není tak odpověď jednoduchá. Pokavad něco dobrovolně daruji, není tak jednoduchá cesta zpět, viz darování věci. Já si myslím, že soudně by měl dost problémů. On přeci nemovitost užíval, měl se podílet i na výživě dětí a majetek připadá jeho dětem. Je to nejednoznačné a správnou radu dá jen právní, kterého seznámíš s dalšími podrobnostmi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek