Pepa Diviš

Může po mně zaměstnavatel chtít vyplatit školení, jestliže do práce nenastoupím?

Zúčastnil jsem se školení BOZP v oboru stavebnictví (brigáda), který platí zaměstnavatel. Do práce ale nemůžu nastoupit a zaměstnavatel nyní po mě žádá peníze za školení. Má na to právo, jestliže s ním nemám uzavřenou smlouvu a nikdo mi neřekl, že to v případě odmítnutí bude vymáhat?

A ještě se chci zeptat, kolik takové školení na osobu stojí. (BOZP + práce ve výškách)

Odpovědi
Drap

Nemáte sice písemnou smlouvu. Jistě jste však měli dohodu ústní. Jinak by jsi na žádné školení nešel. Pokud se to zaměstnavateli podaří dokázat, tak se obávám, že by to mohl vyžadovat. Cena školení je u každé firmy jinak drahá. Může to být od několika stokorun až po tisíce.

Michálek1245

Jako bude se to horko těžko prokazovat, ale to bohužel na obou stranách. Samozřejmě vy jste na žádné školení bez smlouvy neměl jít, takhle jste tam šel vlastně ve svém volném čase a samozřejmě ten zaměstnavatel má na ty peníze právo. Proto ve své firmě na žádné školení zaměstnance neposílám a třeba na výškové práce sjednávám firmu https://www.har­dymt.cz/ která se zaměřuje na výškové práce Praha.