Jedchoutan

Může po mně firma chtít při výpovědi zaplatit firemní oblečení?

Dobrý den,
může po mně firma chtít úhradu poskytnutého firemního oblečení a obuvi?
Nemám problém jim použité oblečení vrátit, stojí si za tím, abych jim to zaplatil.
Pracovní bunda, mikina, 3 trička, boty, helma.
Děkuji za odpovědi, popřípadě přímé odkazy na zákony, co tohle nařizují.

Odpovědi
Dochy

Podle tohohle článku
https://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/vypoved-pokud-nenosi-predepsane-pracovni-obleceni/
leda v případě, že jste předem uzavřeli dohodu. Jinak chtít může, ale pokud nebudeš souhlasit je to asi tak všechno…

Pepa25

Obecně ne, pokud jste ho nezničil nebo neztratil („Zaměstnanec je povinen nahradit škodu způsobenou ztrátou nástrojů, ochranných pracovních prostředků a jiných podobných věcí, které mu zaměstnavatel svěřil na písemné potvrzení.“). Prostě mu to vrátíte.
Ale neznáme další okolnosti (jiné dohody atd.)

klapalfr

V mé bývalé firmě to bylo tak, že jsem při předání firemního oblečení podepsal předávací protokol, kde jsem potvrdil, co jsem převzal. Když jsem po půl roce odcházel, odevzdával jsem to zpět a nabídli mi, že si to můžu za nákupní cenu odkoupit. Ale musel jsem odevzdat. To samé bylo i u placek z https://www.u­delejsiplacku­.cz/ , které jsem dostal jako prezentační. Ale je pravda, že ta firma byla hodně divná a v lecčem hodně specifická. Podle mě by boty neměli chtít zpátky kvůli hygieně. Pracovní bundu, mikinu, trička by podle mě mohli. To se dá vyprat. Helma je podle mě příslušenství, takže určitě taky. Ale pokud na to nemají papír, můžete je trochu potrápit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.