Weroniq

Může pití vody z kohoutku po delší době nějak škodit?

městská chlorovaná voda z kohoutku.. voda je v naší oblasti dost tvrdá, tak jestli neobsahuje nějaké minerály nebo jiné látky, které můžou třeba zatěžovat ledviny nebo něco podobného třeba po několika letech (balenou totiž nepijeme)

Nejlepší odpověď
tom004

Voda z vodovodu,je,nejen podle mne,nejlepší,a nejzdravější.A,nej­horší,jsou balené.Na to,už přišli,i uznávané laboratoře.

Další odpovědi
anonym

Pokud nemate nejake stare zrezivele potrubi , tak neuskodi. Nekde maji vice chlorovanou vodu … musi vam i chutnat. Ja ji piji uz leta a ziju. 🙂
( To jsem tu mozna tim dodatkem nekoho nastvala ) 🙂 -iv-

dědapetr

Pitná voda „je zdravotně nezávadná voda, která ani při trvalém požívání nevyvolá onemocnění nebo poruchy zdraví přítomností mikroorganismů nebo látek ovlivňujících akutním, chronickým či pozdním působením zdraví fyzických osob a jejich potomstva, jejíž smyslově postižitelné vlastnosti a jakost nebrání jejímu požívání a užívání pro hygienické potřeby fyzických osob.“ (Podle definice pitné vody, která je obdobně zakotvena i v zákoně 258/2000 Sb. a vyhlášce MZe ČR 252/2004 Sb., které se pitné vody bezprostředně týkají.)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pit­n%C3%A1_voda

Jak zmírnit vliv chlóru na chuť a aroma pitné vody ?
V závislosti na místě v síti má voda slabší či silnější aroma chlóru. Odstranit jej můžete následujícími způsoby:
před konzumací nechte vodu několik minut „odstát“
před konzumací přidejte do vody pár kostek ledu nebo několik kapek citrónu
uchovávejte vodu v chladničce v uzavřených skleněných láhvích (po dobu max. 24 h)
vodu můžete také před konzumací krátce převařit
http://www.pvk­.cz/chlor-ve-vode.html

www

Všeobecně je voda z vodovodního řadu pro organizmus lepší a zdravější, než leckterá balená (doba skladování, teplota, obal atd.)
Zkušenost, internet

baghira

Vůbec bych to nedramatizoval, vodovodní voda je srovnatelná, ne-li lepší než voda balená. Už třeba proto, že je „uskladněná“ v potrubí hluboko pod zemí a prakticky stále čerstvá, zatímco třeba balená stála kdovíjak dlouho bůhvíkde na rampě nebo za výlohou. „Chlorová“ chuť záleží na tom, kdo tu vodu vyrábí, v naší vodě ji vůbec necítím. Možná ji zkusit v konvici odstát (samozřejmě v ledničce aby nezteplala). Minerály jsou prospěšné, a nějaké hormony co o nich píše Syd – já se jen tak něčím nenechám vystrašit :DD

venkovan

Zkuste pít po doušcích a z hrníčku či skleničky. Z kohoutku když piji dlouho mi není dobře, asi to škodí i krku a zádům jak jsem pod kohoutek ohnutý.

Syd

Právě že neobsahuje minerály, které potřebujete, navíc musíte překousnout tu odpornou chlorovou chuť. Ještě k tomu prý obsahuje estrogen (jak ženy užívají hormonální antikoncepci, tak se toho čističky nedokážou zbavit, potom se rodí víc ryb – samiček a tak vymíraj, a takhle stejná voda potom jde do kohoutků), což by ale nemělo ženám moc vadit, jenom jsem slyšela že když třeba muž pije celý život vodu z kohoutku, díky zvýšenému obsahu právě estrogenu v těle mu můžou narůst třeba i takový ty „chlapský“ prsa
Doplňuji:
s tím estrogenem to samozřejmě nemyslim tak doslova (aby to někdo nepochopil jako že když jí bude pít mu ty prsa narostou), jenom poukazuju na jistý malý riziko, záleží totiž třeba jak daleko je čistička odpadních vod od místa kde se ta voda zase čerpá

dudu

Shlédněte prosím následující záznam, je to delší a na konci zdlouhavé, ale velmi zajímavé:
http://www.you­tube.com/watch?v=ZAG­KlT5eA5w&featu­re=player_embed­ded#!