bolak

Může pes dostat nemoc špinavých pacek?

Doplňuji:
Bohemica: fakt? jenom dvakrát, tak to není moc ne, když uvážíme, že si packy strká dohuby 10× denně?

a je to ten samej prevít jako u člověka nebo něco jinýho? Může pes chytit žloutenku od člověka a nebo naopak člověk od psa, když si navzájem olizujou obličej?

Nejlepší odpověď
www

Pokud jen maskuješ infekční zánět jater (žloutenku), tak ano, může touto nemocí trpět, více ve zdroji:
Doplňuji:
Tvoje doplnění: přečti si zdroj a otázku nemusíš doplňovat! 😉

Zdroj: www.zverolekar­ka.com/clanek?cla­nek=19

Další odpovědi
anonym

Ano, dokonce logicky dvakrát častěji než člověk.
Doplňuji:
http://www.virova-hepatitida.cz/ak­tualne/zlouten­ku-nemusi-mit-jen-clovek-492

mosoj

Nemůže, jsou odolnější než nepříspusobiví.