Rokio

Může pedagog zakazovat chodit žákům do třídy, když je hodina?

Zákaz být ve třídě v době výuky

Nejlepší odpověď
kapka

Jako že žáka vyhodí pro špatné chování za dveře? To může no. :)

Další odpovědi
zjentek

Pokud tam nemají co dělat, tak proč by ne.

klumprt

Já myslím, že vždycky platilo, že žáci mají plnit pokyny vyučujícího. Pokud je pokyn zjevně nesmyslný, např. šílený učitel matematiky, chce přednášet o nerovnicích prázdným lavicím, je třeba to oznámit řediteli.

annas

Otázka je opět nepřesná..

„Zákon neumožňuje vykázat žáka z výuky“ podle vyhlášky MŠ. – Jako to řeší zlobivé žáky na jedné škole – vilz odkaz
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/1348304-recept-na-napravu-zlobivych-zaku-nasli-v-rymarove

  1. Pokud žák zlobí nebo přijde pozdě nemůže ho učitel „vyhodit“ ze třídy nebo ho do třídy nevpustit. Je za něho zodpovědný, mohlo by se mu třeba něco stát nebo něco provést.
  2. Pokud žák narušuje vzdělávání všech žáků a neuposlechne opakované napomenutí učitele, nepomůže ani zápis do žákovské knížky či třídní knihy, nebo pokud ohrožuje zdraví spolužáků či učitelů nebo uráží učitele či spolužáky, může být vyloučen (vykázán) ze třídy tímto způsobem:
  • jiný žák bude poslán do ředitelny nebo do sborovny
  • p. ředitel, jeho zástupce nebo učitel, který právě neučí, přijdou do třídy – pro problémového žáka a zatelefonují p. psycholožce, která se ihned (bude-li to možné) dostaví pro klienta.

Žák zbytek hodiny pokračuje ve vzdělávání individuálně pod pedagogickým dozorem na určeném místě.

Učitel, jenž žáka vykázal:

  • informuje tentýž den rodiče žáka o incidentu a sdělí jim i žákovi termín náhradní hodiny po vyučování.
  • po vyučování si žák tuto hodinu nahradí společně s učitelem, který ho z hodiny vykázal, nebo s jiným pedagogem.

Pro žáka následuje kárné opatření dle školního řádu.

Pokud se incident u žáka bude opakovat, náhradní hodina bude probíhat za účasti zákonného zástupce. Při opakovaných vyloučeních žáka, ze třídy budou informováni pracovníci příslušného sociálního odboru.

Týká se žáků ZŠ,

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:fqqQYn­Z3B3MJ:zsvhej­ny-old.dmpublishin­g.cz/dokumenty/skol­ni-rad+&cd=8&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz