tencosepta

Může paintballová střela trvale poškodit oko?

Právě jsem se díval na video, ve kterém si člověk nechal dobrovolně střílet do obličeja paintballovou pistolou a napadlo mě, jestli kdyby ten týpek neměl brejle, mohl by přijít vo zrak? Nebo to paintballisti nosí jen proto, aby případně necítili bolest, když to dostanou do voka?

Nejlepší odpověď
www

Ano, může oko poškodit trvale, zvláště zřítelnice je velmi choulostivá i na daleko menší ‚události‘.

Další odpovědi
rigormortis

kulička co letí 90m/s a má hmotnost 2g má energii 8J.
Jaké má oko mechanické vlastnosti jsem nenašel, ale řekl bych že pokud bude otevřené tak minimálně rohovka bude poškrábaná a vnitřní tlak oka způsobí vnitřní zranění nervů a svalů, nebo rovnou praskne obal a vyteče…fůj.
foto zde (pro silné povahy):
http://www.a5og­.net/general-paintball-related-discussion/47255-warning-graphic-paintball-vs-eyeball.html

huxa

Zajisté, kdyby ti to oko nevyrazilo, minimálně ti jej poškodí látkami z barvy.

marci1

Zásah
paintballovým projektilem zaujímá v „žebříčcích“ sportovních úrazů oka přední příčky a poranění jím
způsobená bývají nezřídka závažného charakteru.
I přes nejmodernější mikrochirurgické metody, které jsou v současnosti k dispozici, je poškození zraku po poranění paintbalovou kuličkou nevratné a pokud dochází po operacích ke zlepšení, tak většinou jen velmi nedostatečnému. Nemluvíme přitom jen o ztrátě zraku ale i o ztrátě oka.
http://paintball-chegevara.wgz­.cz/rubriky/ho­mepage/zraneni-oka-pri-paintballu