LADIS

Může osoba starší 16ti let utéct do Anglie ?

Chci se zeptat :) v anglii je zákon že můžete do anglie cestovat sami od 16ti protože jste tam prakticky od 16ti plnoletí ale s menšími omezeními … takže když někdo uteče do anglie 16ti let starší a v česku po něm vyhlásí pátrání páč ještě nebyl nezletilý a už jste v anglii kde jste plnoletí, tak vás nemůžou nutit odjet zpátky že ne ? páč jako plnoletý máte už máte právo tam zůstat ne ?
Doplňuji:
Nemyslím, utéct před trestem ale např před známými nebo rodinou apod.

Nejlepší odpověď
anonym

Bezdomovec můžeš být i zde – vyjde tě to na méně stresu – výsledný efekt stejný… (Nějaká charita se vždy najde.)

Další odpovědi
gecco

Nedoufej v Britskou benevolenci a své zdejší problémy si vyřeš zde.
Už třeba jen proto, že pokud tě justice dostihne (a to tě v EU dostihne, to si piš), bude pro tebe lepší, když si trest vyslechneš (a odkroutíš) jako nezletilý.
Doplňuji:
" před známými nebo rodinou apod"
To je stejné.
Buďto se jim postav a vyřeš své (jejich) problémy zde – a nebo uteč daleko, GB není to správné řešení.

kapka

To se mi nezdá, že by mohl někdo v 16. letech cestovat do Anglie sám bez prohlášení zákonných zástupců, že s tím souhlasí.
Teď v létě jsem cestovala do Anglie s dcerou a jejím přítelem (17 let) a měla jsem s sebou papír podepsaný jeho mamkou, že souhlasí, že se mnou může cestovat. A opravdu ho v Anglii na letišti chtěli vidět!
Kdyby cestoval sám, bylo by to stejné, musel by mít papír, že cestuje sám a rodiče o tom vědí.
Jiná věc je, že to není s ověřeným podpisem…

marci1

Psal jsi, že Ti bude 17. Za rok a něco budeš plnoletý a můžeš se od rodiny odstěhovat. Dokud nebudeš plnoletý, vůbec na nějaký „útěk“ do ciziny nemysli. Co bys tam dělal, kdo by Ti pomohl ? Neměl bys peníze, práci, bydlení. Prostě nic. Myslím si, že by Tě poslali ihned zpátky do ČR. ☹
Buď rozumný. 🙂

Banán88

… heh :D .. noooo.. v Anglii uz par let pobyvam, a nebylo to na zacatku tak jednoduche, ovsem dnes to maji nove prichozi jeste slozitejsi nez jsem to mel ja.. Ja skoro neumel anglicky, ale mel jsem stesti a chytil se. Dnes si bez anglictiny ani neprdnes, nikdo te nezamestna, nikdo ti nepronajme bydleni, a z uradu te poslou fofrem na vlak. Tehdy mi stacilo 30.000,– na preziti prvnich dvou mesicu, dnes sem bez „padesatky“ nechod ;)

Ovsem jestli jsi zdatny , vytrvaly, soutezivy a bez nejmensiho pudu sebezachovy, tak prosim.. budu drzet palce :D