geekocz

Může osoba které ještě nebylo 15 jít na film od 15ti když jde v doprovodu dospělé osoby?

Myšleno do kina.

Nejlepší odpověď
anonym

Teoreticky ne (nejde o to, že by se to mládě mohlo v kině ztratit, ale o to, že by nemělo vidět daný film).
V praxi – podle toho, na jakou ´uvaděčku´ narazí.

Další odpovědi
Funna

ne…hranice 15 let tam není kvůli tomu, aby ho někedo starší hlídal, ale kvůli nevhodnosti obsahu filmu…takže ani v doprovodu rodičů tam (správně) nesmí…

marci1

Podmínka vstupu do kina na promítaný film je jasná : Od 15 let. Film tudíž není vhodný pro děti.

hudapeta

Nene, i když to nechápu a příjde mi to dost směšné.. S tatou jsme velcí fanoušci horrorů, tak jsme si řekli, že se zajdem podívat na Zhasni a zemřeš do kina. Zarezervovali jsme si lístky, a po příchodu do kina nám je paní nechtěla prodat, jelikož mi není 15 let (15 mi je za 3 měsíce). I přes to, že horrory sleduji a šel jsem se svým zákonným zástupcem. Paní jsem se to snažil vysvětlit, ale i marně.. řekla že je na to prý nějaký zákon a že by za to mohla jít sedět.(což je podle mě nesmysl)