rumik

muze opatrovanec s castecnym omezenim svepravnosti,zmenit opatrovnika?

Odpovědi
I_hate

Změna opatrovníka

Někdy se stává, že opatrovník z řad blízkých osob přestane být schopen (například pro nemoc) nebo již nadále nechce (z důvodu nespolupráce opatrovaného nebo například konfliktu s opatrovaným, při střetu zájmů apod.) funkci vykonávat. V takovém případě má možnost obrátit se na soud a požádat o zproštění funkce opatrovníka. Soud této žádosti obvykle vyhoví a hledá jinou vhodnou osobu pro výkon této funkce.

O změnu opatrovníka může také požádat sám opatrovaný, jestliže není spokojen se svým stávajícím opatrovníkem nebo se v jeho okolí vyskytuje osoba, kterou by jako opatrovníka preferoval.

Zdroj: http://is.muni­.cz/th/174326/ped­f_m/DP_definal­ni_verze_k_20­.4..pdf