SomeSam

Může obyčejný člověk nosit policejní uniformu, nebo čepici?

Zajímá mě, jen ze zajímavosti, jestli může obyčejný člověk nosit policejní stejnokroj, nebo jen nějakou jeho část (např. čepici)? Nebo ji může nosit jen v případě odstranění nápisů? Může třeba na čepici ponechat odznak?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ano může obyčejný člověk nosit uniformu,ale musí s ní odstranit všechny nášivky,označe­ní.A vědět jak vysvětlit kdes tu uniformu vzal.

Další odpovědi
FOG

Snad jen na maskarni a jak pise „Deda“,bez znaceni.Ale zakon o tom neznam.