Complex

Může objímání stromů zlepšit kvalitu života či jej dokonce zachránit?

Nejlepší odpověď
annas

Strom určitě sám nestačí pro zlepšení kvality života. Ale předá energii, posiluje i tělesný i duševní stav. Jenže musí si to člověk uvědomit, zda
v energii věří a chce ji přebírat.

Záleží na druhu stromu, nejsilněji vnímáme jeho energii při východu slunce.

Zkuste se podívat do odkazu, kde jsou uvedené některé druhy stromů.

http://www.ener­giestromu.cz/

http://www.pri­rodnienergie.e­u/priroda/ener­gie-stromu/

Další odpovědi
Drap

U některých lidí ano. Záleží hlavně na nich,jak moc tomu věří, zda opravdu dovedou brát pro sebe energii a relaxovat při tom. V žádném případě nelze paušalizovat. Spoustě lidí to opravdu pomáhá.

dr.luha

Taky záleží na druhu, každý může mít jiný…
A zase naopak, dřevorubci končí svůj život podstatně dříve – životní energie je jim odsáta umírajícím stromem.

zjentek

Když tomu budeš VĚŘIT, proč ne. (A měl bys, resp. bychom měli všichni!)

ivzez

Ne, objímání stromů nemůže zvýšit ani zlepšit kvalitu života
a už vůbec nemůže život zachránit.

Co by pomoci mohlo, je vysazování stromů.

zjentek

Ivzez, nebuďte až tak naivním pragmatikem.

EKSOT123

Dr. Luha- to je zajímavé tvrzení. Znám jednoho dřevorubce, co už ve středním věku tohomusel nechat, alemyslím je to způsobeno jinými vlivy jako vibracemi pily, náročností na záda a další partie,jakož i dýchání mazacích olejů,… http://www.sil­varium.cz/zpra­vy-z-oboru-lesnictvi-a-drevarstvi/statni-lesy-chteji-drivejsi-duchody-pro-drevorubce-pravo
Sám při kácení toho musím po pár hodinách nechat a jít dělat něco jiného. Dědeček rád odpočíval pod lipou. Pokud někdo dokáže ze stromů využívat energii, je to možné. Taky těžko potkáte dřevorubce překypujícího energií, zvláště po šichtě. Přesto s těmi dřevorubci tomu moc nevěřím. Je v životě plno jiných stresových faktorů,které života ukrajují spolehlivěji.
Možná by šlo udělat pokus: Nechat jednu skupinu dřevorubců kácet mrtvé stromy a druhou skupinu živé.

EKSOT123

A jak je to potom s řezníky? Mnou zmiňovaný dřevorubec ve volném čase dělal lidem zabíjačky.

zjentek

;) ;D;D