Může občanské stružení zaměstnávat zaměstnance?

Dobrý den, chci se zeptat zda občanské stružení může zaměstnávat zaměstntance a co všechno k tomu je potřeba vyřídit. děkuji

Odpovědi
standa

Občanské sdružení, které je pro tyto účely standardní právnickou osobou, může uzavírat pracovní smlouvy v úplně stejném rozsahu jako jiní zaměstnavatelé typu s.r.o. nebo akciovka apod.

Vaše nejbližší povinnosti:

  • stavit se na OSSZ a přihlásit se do registru zaměstnavatelů a následně přihlásit i své zaměstnance
  • stavit se na zdravotních pojišťovnách (podle toho k jakým pojišťovnám jsou hlášeni vaši budoucí zaměstnanci) a přihlásit se do registru a přihlásit zaměstnance
  • stavit se na FÚ a zaregistrovat se k zálohové a srážkové dani z příjmu fyzických osob

A dále doporučuji prostudovat potřebnou literaturu…, pro začátek mrkněte např. na web www.podnikatel.cz

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/jak-narocne-je-byt-zamestnavatelem/