Lukas27

Může notář dát razítko na kupní smlouvu, kde je podepsaný zatím jen jeden kupec?

Nejlepší odpověď
xiperio

Otázka je trochu nepřesná. Pokud potřebuji ověřit na smlouvě jednotlivé podpisy, tak notář každý podpis ověřuje zvlášť. Může to být i v jiný den. Tzn, že může.
Pokud notář vyhotovuje smlouvu jako celek (listinu) s oběma účastníky současně, tak ověří oba v ten den. Zaknihuje si, ale každé ověření podpisu jednotlivě.

Další odpovědi
Hlada

Bylo by dobré vědět, co má razítkem povrdit. Jestli jde jen o ověření podpisu, tak to je možné udělat odděleně, dokonce i na jiných místech. Druhý podpis může být ověřený třeba v jiném městě na poště a smlouva bude platně podepsaná.

Rokio

Nejsem právník, ale myslím, že ne. Smlouva je vztah mezi dvěmi stranami.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.