Alesh

Může nemocnice vynucovat připlacení si za nadstandardní po­koj?

Situace: otec jde jako doprovod s malým dítětem do nemocnice. Nemocnice má standardní dvoulůžkové pokoje a jednolůžkové nadstandard. Jelikož doprovodem dětí jsou skoro vždy matky a prý nemohou dávat doprovod ženu a doprovod muže na jeden pokoj, tak nutí mužské doprovody jít na nadstandardní jednolůžkový pokoj a platit za něj. Je to v pořádku?

Pojišťovna „by měla“ nebo mu to opravdu proplatí? To se mi moc nezdá. Podle mě nedostane nic.

Odpovědi
Ametyst

Není, nemá to být zpoplatněno. Když už musí zaplatit, pojišťovna by měla v tomto případě peníze otci vrátit po předložení účtu.

ivzez

Vynucovat ne, nabízet může.

Přijde mi „zvláštní“, že by nemocnice nemohla
s dítětem zbytovat na pokoji oba rodiče.

Mc Merkurion

… jaktože nemocnice rozlišuje matku a otce ??? to je přeci diskriminace pohlaví (viz zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtel-jsem-si-dat-seznamovaci-inzerat-ale-ted-se-bojim-aby-nebyl-diskriminacni-nemohu-dostat-take-pokutu#discussion odkaz na článek) !!!

… ne, není to v pořádku, nemůže chtít platbu jen z důvodu jiného pohlaví …

Dochy

Jsem přesvědčen že vynucování příplatků není OK pokud ten nadstandard opravdu nechcete. Nemocnice může na nadstandard dát z provozních důvodů i běžné pacienty. Ale mám pocit že jsem se s něčím podobným už setkal. A vůbec s tím pobytem rodiče má spousta nemocnic stále problémy…

Michálek1245

Může si vyžádat platbu, ale na druhou stranu by pak pojišťovna měla plnit. Nebo tak nějak to aspoň je. Nicméně já bych byl klidně pro to, aby se ty premiové služby zvedly ještě o něco výše. Zdravotnictví zdarma se v poslední době ukazuje jako takový polofunkční model. Ono když se pak podíváte, jak vypadají třeba podlahy ve zdravotnictví nebo jiné prvky nemocnice, tak byste pak pochopili.

Alesh

matka nemůže, proto bude doprovodem otec