Avatar uživatele
Alesh

Může nemocnice vynucovat připlacení si za nadstandardní po­koj?

Situace: otec jde jako doprovod s malým dítětem do nemocnice. Nemocnice má standardní dvoulůžkové pokoje a jednolůžkové nadstandard. Jelikož doprovodem dětí jsou skoro vždy matky a prý nemohou dávat doprovod ženu a doprovod muže na jeden pokoj, tak nutí mužské doprovody jít na nadstandardní jednolůžkový pokoj a platit za něj. Je to v pořádku?

Pojišťovna „by měla“ nebo mu to opravdu proplatí? To se mi moc nezdá. Podle mě nedostane nic.

Upravil/a: Alesh

Zajímavá 0 před 1620 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Není, nemá to být zpoplatněno. Když už musí zaplatit, pojišťovna by měla v tomto případě peníze otci vrátit po předložení účtu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Vynucovat ne, nabízet může.

Přijde mi „zvláštní“, že by nemocnice nemohla
s dítětem zbytovat na pokoji oba rodiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jaktože nemocnice rozlišuje matku a otce ??? to je přeci diskriminace pohlaví (viz zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtel-jsem-si-dat-seznamovaci-inzerat-ale-ted-se-bojim-aby-nebyl-diskriminacni-nemohu-dostat-take-pokutu#discussion odkaz na článek) !!!

… ne, není to v pořádku, nemůže chtít platbu jen z důvodu jiného pohlaví …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jsem přesvědčen že vynucování příplatků není OK pokud ten nadstandard opravdu nechcete. Nemocnice může na nadstandard dát z provozních důvodů i běžné pacienty. Ale mám pocit že jsem se s něčím podobným už setkal. A vůbec s tím pobytem rodiče má spousta nemocnic stále problémy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

Může si vyžádat platbu, ale na druhou stranu by pak pojišťovna měla plnit. Nebo tak nějak to aspoň je. Nicméně já bych byl klidně pro to, aby se ty premiové služby zvedly ještě o něco výše. Zdravotnictví zdarma se v poslední době ukazuje jako takový polofunkční model. Ono když se pak podíváte, jak vypadají třeba podlahy ve zdravotnictví nebo jiné prvky nemocnice, tak byste pak pochopili.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

matka nemůže, proto bude doprovodem otec

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek