pizlicka

Může někdo zveřejňovat trestní oznámení?

pokud na vas někdo podá trestni oznameni, ze udajne napisete na verejnem chatu, ze dany clovek ma nemoc, kterou nema, je to trestné? Jak se bránit, kdyz jsem si zpravy nekopirovala, a ten clovek jako první o me tvrdil, ze mam papiry na hlavu a ze trpim schizofrenii, coz samozrejme není pravda, ale nekteri to tim padem zacli o me psat take? On narozdil ode me zprávy kopiroval a ukladal jako dukazy. Jak dokázat, ze to byl on, kdo verejne o sobe psal, ze danou nemoc – jedna se o HIV – ma ex a dcera? Bude to policie zjistovat, nebo je ma chyba, ze jsem to nekopirovala a neukladala? Nakonec trestni oznameni podane na mou osobu ZVEREJNIL na verejnem chatu. To trestne neni? Sice tam neni ma adresa, ale je tam me tel.cislo. Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

Nevypadá to, že by to mohlo být nějakým konkrétním trestným činem. Pokud jsem tedy porozuměl popisu.