Sitara

Muze nekdo zjistit za ma jiny clovek pujcku ?

Da se nejak zjistit zda ma jiny clovek pujcku ? Kdyz ji splaci a neni v registru dluzniku. Treba muze to preverit nekdo v bance?
Doplňuji:
EDIT: A co kdyz ten clovek dela v bance, ma znameho co tam dela, v nejake invwessticni psolecnosti atd. uvidi to konkreetne co kde mas, enbo mu to jen napise pozitivni nebo negativni nalez, ale bez podrobnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Může to zjistit policie, notářství, banky, některé ´řady. Ty, jako soukromá osoba to zřejmě nezjistíš, jsou to důvrné informace .

Další odpovědi
anonym

Myslím že musí respektovat soukromí a nesmí si jen tak bez důvodu nahlížet do systému. Ono by se to potom dalo brát i jako trestný čin.