Boy 13

Může někdo odposlouchávat mobilní hovory?

přece mobilní hovor je přenášen rádiovýma vlnama a je digitalizován a zašifrován.Proto se ptám, i když je takhle zabezbečený, zdali může někdo mít nějaký program v počítači, zadá tam jakékoli platné telefonní číslo a rovnou může slyšet celou konverzaci hovoru, třeba i zpětně, je to možné a děje ae to v ČR ? díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, třeba Policie ČR

Další odpovědi
Edison

Už se na to ptáš po miliontý!!! Nejde o šifrování, ale digitalizaci a komprimaci. Každá BTS umožňuje naslechnout jakýkoli hovor, bo tam dochází k dekomprimaci a opětovné komprimaci k dalšímu transportu Dekomprimovat je potřeba stream proto, že obsahuje další data nutná k transportu, čili k dalšímu ovládání funkcí systému. BTS nemusí být jen ta na baráku, ale existují i mobilní BTS. Vejdou se do malé dodávky a uměj se integrovat do systému. Pak ji lze nastavit tak, že určité hovory půjdou přes ni. A odposlech je na světě. Odposlechy může povolit jen soud a to jen některým institucím a jen na základě zákona. Technicky ovšem je možné prakticky cokoli.

mzm

Zkus třeba toto:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=GSM++%C5%A1i­fra+A5%2F2

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=GSM++%C5%A1i­fra+A5%2F2

Dochy

musel by mít podporu poskytovatele. Pak pravděpodobně ano.

mzm

Edison. Telefon hovor šifruje, ne že ne.
A ano, odposlouchávání je možné.
viz např.: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=GSM++%C5%A1i­fra+A5%2F2

Edison

Čéče… Dochy… nemusel… Jde jen o to mít přístup k protokolům. A věř, že tací jsou. Ony se zase tka často neměněj.

Dochy

OK, ale je to ten snazší způsob… 😉