Boy 13

Může mít někdo, koho neznám, on-line přístup do mého PC/mobilu bez mého vědomi?

Může někdo si prohlížet z jiného počítače nebi mobilu online moje soukormé fotky a videa, když ke nikam neuveřejním, pouze je mám uložené v PC nebo mobilu. Nemůže mi někdo poslat SMS a přes tu SMS, že bych jenom klikl na odkaz nebo čísla, tak že by měl automaticky přístup k mým datům a mohl s nima manipulovat ba i je dokonce smazat na dálku ? Díky.

Muze nekdo, koho neznam, mit online pristup do meho PC nebo mobili bez meho vedomi ?

Nejlepší odpověď
led

Ano, ak máte nedostatočne zabezpečený počítač a prístup na internet. Používate nedostatočné bezpečnostné programy, alebo žiadne.
Najčastejšie podmienky pre „nabúranie“ vášho počitača, mobilu, získate pri návšteve nedôveryhodných stránok, porna, otvárate neznámu nevyžiadanú poštu, preposielaním rôznych textov, obrázkov a mnoho ďalších.
Aj mamička kozička hovorila svojim kozliatkam: „neotvárajte cudzím, neznámym dvere“
pozrite si napríklad stránku Chip.cz https://www.chip­.cz/ tu sa dozviete pomerne veľa z bezpečnostnej problematiky počítačov a mobilov

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.