Kelt

Může někdo dávat papírové oznámení na motorová vozidla kromě policie?

Jeden podnik je na veřejné cestě, přístup auty je možný. Protože se provádí stavební rekonstrukce, je zde často mnoho aut od stavebních i jiných firem a díky tomu zaparkují lidé svá vozidla, kde se dá. Pokud má někdo vozidlo, absolvoval tedy testy a ovládá tím pádem vyhlášku, předpisy a dopravní značky. Může tedy někdo jiný než policie vkládat těmto řidičům za stěrače upozornění, že stojí v zákazu stání, zastavení a pod? Má na to někdo vůbec právo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Tak upozornění jistě protiprávní není. Ale co si z toho kdo bude dělat… to nevím. Ale lze ještě učinit oznámení na OP/MP, nebo i PČR.

Další odpovědi
klumprt

V listině základních práv a svobod stojí: „Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“

Čili otázka by měla správně znít, je protiprávní (protizákonné) dávat za stěrače cizích vozidel papírová oznámení?
Odpověď by měla být buď záporná, nebo by měla obsahovat odkaz na zákonnou normu, která to zakazuje.

K věci: Nevím o zákonu, který by zakazoval vložení lístečku s upozorněním za stěrač auta. Auto se tím nijak nepoškodí a nejde o schválnost. Případně způsobené nepohodlí (zhoršený výhled řidiče) se dá snadno odstranit. Ostatně stává se mi běžně, že mám za stěračem nějaký reklamní letáček. Trošku mi to vadí, ale ne natolik, abych to nějak musel řešit. Mezi reklamním letáčkem a upozorněním na místní úpravu pravidel silničního provozu nevidím žádný zásadní rozdíl.

Mp2

Vždy je tu možnost zaparkovat třeba ulici vedle..

Já mél podobnou zkušenost ve firmě, kde mi prosté majitel zabral parkovací místo.
Dále mi zakázal parkovat před firmou, i když zde neni jeho pozemek, ale pozemek města..
Já jsem na něj kašlal, protože mi nebude zakazovat parkovat na pozemku města.. :D
Ať si návštěvy chodí parkovat do příkopu, je jeho vizitka, že si neumí na pozemku udelat parkoviště..

cukrar

Ano, má na to právo, páč to žádný zákon nazakazuje. Já taky dávám lísteček, že parkují v zákazu na soukromém pozemku. Ale to je jediné, co můžu udělat.

aliendrone

Ježiš… co je na tom? Není týden, abych nenašel pod stěračem leták na novou „superautomyčku“, kde mi okna omyjí holky vlastními „mé e e“, úžasný „bleskový pneuservis“, který dokáže nafouknout na správný tlak dusíkem snad i pásy od tanku, popřípadě že parkuji na pozemku ČD a jestli toho nenechám, tak mi auto odtáhnou. :)

No a? To máš jako s letáky ve schránce, taky s tím nic nenaděláš. Venkoncem tohle „utrpení“ se dá celkem snadno přežít, ne? Pamatuj si > čím více předpisů a nařízení „co a jak“, tím VĚTŠÍ bordel, chaos a anarchie! :)