e1232851@trb

Může nějaká státní / soukromá organizace nahlížet do osobního bankovního účtu ?

Doplňuji:
popřípadě která a za jakých podmínek

Nejlepší odpověď
arygnoc

stručne:
o ochrane osobných dát hovorí zákon Zákon č. 101/2000 Sb (Zákon o ochraně osobních údajů).

získavanie osobných údajov umožňuje iba rozhodnutie súdu, ktoré aj presne deklaruje, komu, aké dáta a v akom rozsahu je povinná banka (alebo iná inštitúcia) poskytnúť.

;-Q

Další odpovědi
zzzlatokopka

Co je podle tebe nahlížet?

Třeba exekutor může zablokovat peníze, ale nemůže nahlížet komu si co poslal, kde si platil atd.

Banky občas ve smluvních podmínkach mají, že mohou poskytovat údaje třetím osobám za nějakým účelem, s tím si souhlasil při zřízení účtu:-(((

Státní org. můžou nahlížet jen na soudní povolení. Soukromé jen s tvým souhlasem.

Pepa25

Ano.
Podmínky prolomení bankovního tajemství upravuje § 38 zákona o bankách – viz odkaz

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-21#p38

anonym

Může.