autacek

Může něco spadnout nahoru ?

Nejlepší odpověď
quentos

Klára K.: budeš se divit, ale i v Austrálii padají věci dolů.

Další odpovědi
annas

Ano. Jakýkoliv předmět, třeba jablko, které hodí Chuch Norris, padá (spadne) nahoru .

Proto Norris nikdy nespí a čeká, až se změní situace a jablko vyskočí zpět dolů a Norris si na něm pochutná.Je to jediný člověk na světě, který zvládne všechno, na co si vzpomene.

arygnoc

gravitácia a zrýchlenie majú rovnaký efekt.

keď budete napr vo výťahu (či lietadle), ktoré padá dolu zrýchlením viac ako 9,81 ms-2 (tiažové zrýchlenie Zeme), tak predmety budú „padať“ hore.

Úspešne sa využíva pri nacvičovaní „beztiaže“ práve letom lietadla po špeciálnej dráhe (dopadová balistická dráha).
Doplňuji:
ak predpokladáme, že teleso „padá“ po pustení z ruky (alebo po uvoľnení z čohokoľvek, po strate opory), tak smerom hore (na Zemi) „padajú“ všetky telesá ľahšie ako vzduch, napr. balónik naplnený héliom.

www

Ve fyzice znamená pád směrem dolů.
Ale ano, lze aby něco při pádu spadlo třeba do spodní přihrádky, hned nahoru 😉

marci1

Pokud to nebude na Zemi, tak ano.

Hammy

Když si stoupneš na hlavu, tak ano.
Doplňuji:
annas :myslim si ze vsechny ty hlasky o Chuck Norrisovi jsou strasny blbosti, protoze kdyby to byla pravda tak sem ted davno prijde a zacne mi hlavou mlatit o klavesniedrtschrshjfv­dslgbmup

ponovotny

kdybys třebas z letadla vyhodil nějaký předmět a trefil by ses na horu

Klára K.

Jistě, v Austrálii jsou to téměř všechny věci 🙂
A nebo potom heliový balonek.

led

Vzhľadom na kategóriu otázky, nepovažujem za vhodné chatovacie vtipy.
Vysvetlenie pre laika:
Všetko padá smerom, z ktorého pôsobí väčšia „priťahovacia“ sila.
Zjednodušený príklad,
ak vo vesmíre v polovici vzdialenosti medzi Mesiacom a Zemou voľne pustíme z rakety predmet, bude padať k Zemi. Ak sa však priblížime k Mesiacu na vzdialenosť menšiu ako 1/6 celkovej vzdialenosti od Zeme, bude tento predmet z nášho pohľadu padať hore k Mesiacu. Gravitačná príťažlivosť Mesiaca je 1/6 gravitačnej príťažlivosti Zeme. Neberiem do úvahy ostatné fyzikálne veličiny, s ktorými ale v praxi treba počítať…

led

Vysvetlenie pre laika:
Všetko padá smerom, z ktorého pôsobí väčšia „priťahovacia“ sila.
Zjednodušený príklad,
ak vo vesmíre v polovici vzdialenosti medzi Mesiacom a Zemou voľne pustíme z rakety predmet, bude padať k Zemi. Ak sa však priblížime k Mesiacu na vzdialenosť menšiu ako 1/6 celkovej vzdialenosti od Zeme, bude tento predmet z nášho pohľadu padať hore k Mesiacu. Gravitačná príťažlivosť Mesiaca je 1/6 gravitačnej príťažlivosti Zeme. Neberiem do úvahy ostatné fyzikálne veličiny, s ktorými ale v praxi treba počítať…