bartt13

muze nebo nemůze

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mi kvůli dceři může exekutor sebrat mé vjeci i když mám exekuce také.Dcera utekla někam do Brna a já nevím co mám dělat chtěla jsem jí odhlásit ale trvalo by to strašně dlouho a exekutor má prijet za pár dní a jí to nezajíma tak prosím odpovězte dekuji za každou užitečnou odpověd a peníze na to abychz jí to zaplatila nemám jsem totiž v důchodu

Odpovědi
standa

Exekutor sice nesmí na cizí exekuci sebrat VAŠE věci, ale pokud se jedná o dceru, která s vámi bydlí (bydlela) ve společné domácnosti, tak exekutor zabaví tzv. „co se dá“, ledaže byste exekutorovi dokázala, že daná věc patří prokazatelně vám…

Na druhou stranu však exekutor nemůže zabavit věci, které jsou z exekuce podle zákona vyjmuty, jedná se o věci:

  1. které NEZBYTNĚ potřebujete k uspokojování potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů,
  2. jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly

Například se jedná o tyto konkrétní předměty:

  • běžné oděvní součásti a obvyklé vybavení domácnosti (sem nepatří např. TV)
  • snubní prsten a jiné předměty podobné povahy,
  • zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě,
  • hotové peníze do částky 1 000 Kč