zjentek

Může nastat situace popsaná v podotázce?

se sousedem máme supr vztahy a dohodneme se, že si můžu postavit stavbu metr od hranice jeho pozemku. Pak soused zbankrotuje a jeho zabavenej dům (můj sousední) vydraží v aukci nějakej zazobanej mizera, kterej se s nikým nedohodne. Může mi pak podobnej magor nechat zbourat mou, v té době už dávno dokončenou, stavbu?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ stavba prebehla v zmysle vtedy platný stavebných zákonov a predpisov s odsúhlasením stavebného povolenia, teda išlo o legálnu stavbu, tak dotyčný „magor“ odkúpil pozemok aj s týmto legálnym stavom.
V prípade „čiernej“ stavby bez stavebného povolenia a následnej kolaudácie by mohol žiadať o nápravu v zmysle súčasných stavebných zákonov a predpisov.

Další odpovědi
jáára

To už ti soused neplaší pejzka ultrazvukem?

ReHu

A jste s tím původním sousedem dohodnutý písemně?
Možná by to mohlo být jako břemeno. Taky záleží na tom, ve kterým roce se to stavělo. Jaké v té době platily přepisy a zákony.

střevo

ty vole dyť musíš dávno vědět že česko není ňáká svobodná země v kerý by sis moch stavět na vlastním pozemku co chceš jako v řecku

v česku se prej dokonce za to platěj daně že ti stojí na vlastním pozemku barák – sem jen slyšel že to zaved hitler a ani komoušové to nesměli změnit

bolak

zjentek, to se dělá takhle, v případě že by s tím měl někdo problém, tak si vytyčíš deseticentimetrovej pruh podél plotu, a ten prodáš třeba tvojí mámě, pak bude tvůj pozemek sousedit s pozemkem tvojí mámy, a novej soused do toho nebude mít co kecat