Hanah

Může nám výbor vlastníků bytu zakázat štípání dřeva?

Topíme v kamnech 50 let,v domě patří k bytu sklep na otop a nyní jsme byli osloveni,zda víme,že je štípání dřeva zakázáno / jen třísky,polínka přivážíme/.Nerušíme ani ráno ani večer.Máme si prý dát špalek na dvůr.Ve stanovách žádný zákaz nemáme.Jak máme novým vlastníkům bytu odpovědět,oni topí plynem.

Nejlepší odpověď
anonym

Mimo noční klid Vám nemůže nikdo zakázat štípání dřeva ve sklepě. Pokud Vás někdo požádá, že třeba po noční směně spí a domluvíte se, že nebudete rušit, je to v pořádku. Řešit stanovami to, že bude jeden nájemník dřevo štípat v desetistupňových mrazech venku, je nehoráznost. Takovou záležitost by stanovy řešit vůbec neměly. Neporušujete žádný zákon.

Další odpovědi
venkovan

Připojte se za jejich plynoměr a topte taky plynem.
někteří lidi jsou strašně nervózní. Třísky se snad štípou čas od času, tak to by se nechalo vydržet. Tedy při dobré vůli.