ruzenka1992

Muže nám nájemce zatajit přeplatek nebo nedoplatek v případě, ze jsme v bytě bydleli pouze 3 poslední měsice roku 2017

Dobry den, od října 2017 máme nájemní smlouvu. Majitelka nám nechce sdělit přeplatky případně nedoplatky za rok 2017. Uvádí, ze jsme v bytě bydleli pouze 3 měsíce; půl rok tam nikdo nebydleli a 3 měsíce její matka. Je to správný argument pro to, aby nám neposkytla vyúčtování? Proč tedy s námi dělala stavy elektrometr atd? Má právo na to nám nedolozit vyuctovani za poslední 3 měsíce roku 2017? My jsme přeci také platili nájem a poplatky, rak v čem je problem?

Nejlepší odpověď
ivzez

Majitelka Vám samozřejmě musí služby spojené s nájmem
bytu do 4 měsíců po skončení zúčtovacího období řádně vyúčtovat.
A do dalších 4 měsíců musí vyplatit případný přeplatek.
_______

Doplňuji:

Herjulfson má pravdu (opravila jsem). Původně jsem napsala,
jak to chodí u nás → do konce dubna nám chodí vyúčtování a
do konce června se nám vrací přeplatek. Díky za připomenutí.

__

V otázce je zmíněn nájemce.
Jestli to není překlep a opravdu jde o nájemce, který byt přenechává do podnájmu, bylo by rozumné na výše uvedených termínech netrvat a dát nájemci v obou případech ± měsíc navíc (neočekávat vyúčtování ani přeplatek ve stejný den, kdy je obdržel on).

Nejsem si jista oprávněností požadavku na předložení ročního vyúčtování
v případě, že tazatel v bytě bydlel jenom poslední tři měsíce.

Další odpovědi
Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.