Avatar uživatele
zjentek

Může na Zemi dojít vzduch?

Jestli prostě může dojít vzduch_https:­//cs.wikipedi­a.org/wiki/Vzduch

(Jen další katastrofický scénář.)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler před 1649 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Dojít ne, ale Země může přijít o podstatnou část atmosféry tak jako se to stalo před miliardami let na Marsu. Kdyby z nějakého důvodu zaniklo magnetické pole, opřel by se do nás sluneční vítr (proud nabitých částic) a atmosféru by to odfouklo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ne. Může se ale změnit jeho složení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Je to jen pár chemických rovnic, které nebudu vypisovat.
Zelené rostliny tvoří z vody a CO2 cukry a kyslík. Kyslik ve směsi s dusíkem tvoří vzduch, který potřebujeme na dýchání a kromě toho se kyslík spotřebovává při všech oxidačních procesech, jako je hoření, tedy spalování paliva, spalování uhlí a pod. Existuje určité množství vzduchu, rostliny produkují určité množství kyslíku a při hoření se určité množství spotřebovává. Pokud by se spotřebovalo více kyslíku (vzduchu) tak by samozřejmě nebyl. Země je otevřená soustava, která vyměňuje s okolím hmotu a energii. Bilančně i energeticky je všechno dané. Zelených rostlin je určité množství a mohou produkovat jen tolik, kolik jim dovolí chemické zákony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Až zničíme mikroflóru (řasy) v oceánech bude po nás veta. Připočtěme k tomu ještě odumírající lesy. Obsah CO2 v atmosféře stoupá. Kdo ví jakou měrou se na tom podílí spalování fosilních paliv a jakou měrou pokles mikroflóry v oceánech? Změna klimatu již nastala a to díky změně zemské atmosféry.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Pod pojmeme „dojít“ si představuji spotřebovat. Pojem „přijít o…“ pak pro mě znamená třeba ono "odfouknutí. Takže já v těch pojmech vnímám rozdíl. Spotřebovat vzduch nejde, lze jen změnit jeho složení. I to by trvalo hoooooodně dlouho.

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Katastrofický scénář v tom smyslu, kdy NĚCO směrem z vesmíru by narušilo ve svý „konstrukci“ tak dokonalý obal Země, respektive jeho horní vrstvy a pak by nás to NĚCO začalo shora připravovat o vzduch tak rychle, že by nebylo v našich silách ho obnovovat a sám by se nestíhal v dostatečném množství tvořit.

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Otázka mi evokovala „alternativní fyziku“ viz: https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/veda/ve­da-co-je-to-atmosfera.A191009_174­939_p_veda_wag
Neviditelný pes byl kdysi normální web, ale dnes v rámci přístupu „zveřejním cokoliv, následně když tak reakci s opačným názorem“ publikují takovýto úlet …

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak jsem si otevřel ten odkaz a ani jsem ten článek nedokázal přečíst celý. Páni, tak takový blábol jsem snad ještě nečetl…:-))

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já to vzdal u třetího odstavce… To se fak nedá… Měli jste důrazněji varovat!

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Taky jsem se mrknul. Taky jsem to nedokázal přečíst celé…

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek