bolak

Může na jednu kilometrickou banku jezdit více lidí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Základní obchodní filozofií u produktu Kilometrická banka je předem zakoupený určitý objem kilometrů za určitou cenu. České dráhy nabízejí dva tisíce kilometrů za dva tisíce. Kilometr tak vyjde na jednu korunu. Velkou výhodou Kilometrické banky je, že jde o přenosný doklad. Tudíž ho může v rámci rodiny používat více lidí.

Na jednu Kilometrickou banku mohou jet až tři lidé, což se hodí třeba na výlety s přáteli. Minimální vzdálenost, kterou lze s Kilometrickou bankou ujet, je 100 kilometrů. V případě více osob se kilometry za každou takovouto osobu sčítají. Platí, že pokud použijí kilometrickou banku děti a mládež do 15 let věku, počítají se dvě děti jako jeden dospělý. Maximální odpočet je 400 kilometrů. Jestliže jedete větší vzdálenost než činí maximální odečet kilometrů, jedete zdarma

dál čti v odkazu

Zdroj: http://www.in­vestia.cz/sle­vy-na-zeleznici-kilometricka-banka-sporotiket-a-dalsi-moznosti-jak-usetrit

bolak

Pokud tomu dobře rozumím, tak kdybych jel z bodu A do bodu B, jež by od sebe dělila vzdálenost 81km, tak je výhodnější si pořídit kilometrickou banku a odškrtnout si 100km než kupovat si jízdenku na 81km, která by stála víc jak 100Kč, je to tak?

A co pokud bych si koupil zpáteční jízdenku – tam a zpátky 50+50km (dohromady tedy 100km), můžu si to takhle odškrtnou nebo to takhle nejde?