Avatar uživatele
Registrovaný

Může my někdo poradit jaká bude výška trestu?

Chci poradit co z toho bude u soudu? - v roce 2004 jsem měl přestupek 6 měsíců a 5000,- pokutu 1,13 alk. V roce 2012 v květnu mně někdo udal a při jízdě z fotbalu mně zastavila PČR a nafoukal jsem 50 m od domova 1,7 a poté 1,72. Okresní soud to vrátil policii a státnímu zástupci zpět a krajský soud to ještě požehnal, že tam není váha, výška a odmítnutí krve což tvrdí policie. Přitom doktor se jenom zeptal jak se cítím a odvezli mně do cely na 24 h. Dnes mi přišlo usnesení od PČR o trestním stíhaní podle §274, odst.1. Jak to může u toho soudu dopadnout? Může my někdo poradit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych ti dal pět let na tvrdo a doživotní zákaz řžízení.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Jestliže míra alkoholu v krvi dosáhne 1 promile a více, bude se jednat o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin může být uložen trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku (podmíněný i nepodmíněný), peněžitý trest (2.000,- Kč až 5.000.000,- Kč), trest zákazu řízení motorových vozidel (na 1 rok až 10 let), trest obecně prospěšných prací (50 až 300 hodin) nebo propadnutí věci (v daném případě zřejmě automobilu). Nově od roku 2010 je možné za takový tretný čin uložit i trest domácího vězení.

To, co je uvedeno v předchozím odstavci je ale pouze základ. Týká se to těch pachatelů, kteří řídí pod vlivem alkoholu bez dalšího. Pokud ale je řízení pod vlivem alkoholu spojeno s dalšími okolnostmi, trestní sazby se zpřísňují. Tyto okolnosti jsou následující:

pachatel byl pro trestný čin ohrožení návykové látky v posledních dvou letech odsouzen nebo propuštěn z výkonu trestu odnětí svobod
pachatel pod vlivem omamných látek (alkoholu) způsobil dopravní nehodu
pachatel se tohoto jednání dopustil při výkonu zaměstnání nebo při jiné činnosti, kdy je vliv omamných látek (alkoholu) zvláště nebezpečný, např. při řízení hromadného dopravního prostředku.

V těchto případech lze uložit stejné druhy trestů jako v předchozím případě, ale trest odnětí svobody (podmíněný či nepodmíněný) bude ukládán v rámci sazby 6 měsíců až 3 roky odnětí svobody. I jiné tresty by pak samozřejmě byly přísnější.

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/…
Doplňuji:
Sorry, ač jsem do zdroje vložil pouze link, zobrazil se nesmyslně celý text.
Nebyl to záměr, ale zřejmě technické selhání, nicméně podstatné je už ve vlastním textu odpovědi.

Zdroj: Jestliže míra alkoholu v krvi dosáhne 1 promile a více, bude se jednat o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin může být uložen trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku (podmíněný i nepodmíněný), peněžitý trest (2.000,- Kč až 5.000.000,- Kč), trest zákazu řízení motorových vozidel (na 1 rok až 10 let), trest obecně prospěšných prací (50 až 300 hodin) nebo propadnutí věci (v daném případě zřejmě automobilu). Nově od roku 2010 je možné za takový tretný čin uložit i trest domácího vězení. To, co je uvedeno v předchozím odstavci je ale pouze základ. Týká se to těch pachatelů, kteří řídí pod vlivem alkoholu bez dalšího. Pokud ale je řízení pod vlivem alkoholu spojeno s dalšími okolnostmi, trestní sazby se zpřísňují. Tyto okolnosti jsou následující: pachatel byl pro trestný čin ohrožení návykové látky v posledních dvou letech odsouzen nebo propuštěn z výkonu trestu odnětí svobod pachatel pod vlivem omamných látek (alkoholu) způsobil dopravní nehodu pachatel se tohoto jednání dopustil při výkonu zaměstnání nebo při jiné činnosti, kdy je vliv omamných látek (alkoholu) zvláště nebezpečný, např. při řízení hromadného dopravního prostředku. V těchto případech lze uložit stejné druhy trestů jako v předchozím případě, ale trest odnětí svobody (podmíněný či nepodmíněný) bude ukládán v rámci sazby 6 měsíců až 3 roky odnětí svobody. I jiné tresty by pak samozřejmě byly přísnější. Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/ zodpovezene-otazky/co-vsechno- hrozi-za-rizeni-v-opilosti


Avatar uživatele
Zlatý

A pak že do stejné řeky dvakrát nevkročíš....................


Avatar uživatele
Zlatý

Opakovaně? Byl bych pro 10 let nucených prací v tom nejhorším možném kamenolomu.


Avatar uživatele
Zlatý

Za tu češtinu doživotí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Rozhodné budou při rozhodování 2 skutečnosti:
1) Překročení rozhodujícího limitu - nad 1 promile (rozdíl mezi přestupkem a trestným činem)
2) Opakované jednání (tedy recidiva), kdy se dávají už většinou tresty v horní polovině terstních sazeb.
P.S. Opět se prokazuje, že zdejší uživatelé nevědí zbla o trestním právu, takže jen zmatečně plkají na chatovací bázi.
Portál je poradna a otázka byla vložena v odborné rubrice, pokud nerozumíte právům nebo náhodou nemáte relevantní osobní zkušenost a nemáte věcnou odpověď, pokuste se krotit své nízké kecací nutkání!!

Avatar uživatele
Pokročilý

sio

Všechny palce nahoru za P.S.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2242
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1011
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 548
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 441
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 423

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.