Může můj bývalý manžel odhlásit mého plnoletého syna z trvalého pobytu.

Jsem 1 rok rozvedená,vlastníme nemovitost a nemáme majetko-právní vyrovnání.Já i můj plnoletý syn z předešlého manželství zde máme trvalý pobyt.Může ho můj bývalý manžel odhlásit bez mého souhlasu.

Nejlepší odpověď
standa

NEMŮŽE !

Dům je ve společném vlastnictví vás a vašeho exmanžela, takže veškeré právní úkony musíte činit oba dva ve shodě…

Syn je v domě v postavení nájemce a BEZ SPOLEČNÉHO souhlasu obou spolumajitelů nemůže být:

  • nájemní vztah změněn
  • dáván ani podnět k případnému zrušení místa jeho trvalého pobytu.