Jako Vůbec

Může mrtvá žena darovat vajička?

Např. po autonehodě,prohlásí ženu za mrtvou a manžel s ní plánoval dítě.Dá se v tom případě odebrat vajíčko a nechat odnosit jinou ženou?

Nejlepší odpověď
da ny

NE
Nejprve si o darování vajíček něco zjistěte/přeč­těte.....
Pak zjistíte, jak nesmyslná je Vaše otázka :/.

Další odpovědi
dubraro

Odběr vajíček se takovýmto způsobem nedá provést, a to z řady důvodů. Jedním z nich je, že vajíčka ve vaječnících jsou nezralá, nejsou schopna oplodnění. Jen jedno vajíčko (výjimečně několik) za jeden menstruační cyklus dozraje a vydá se vaječníkem do dělohy, kde může být oplodněno.
Když se provádí odběr / darování vajíček, dostává žena po určitý čas speciální hormony, které způsobí dozrání a uvolnění většího počtu vajíček, které se pak z dělohy odsají. Celé to není úplně příjemný zážitek a rozhodně se to nedá provádět s mrtvou ženou.

ivzez

Pochybuji o tom.