Lindra

Může morče nebo člověk dostat od psa blechy ?

Nejlepší odpověď
SeptikB

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou 🙂

Další odpovědi
pusinka50

Může. Ale raději to zde nebudu rozvádět:-)
Doplňuji:
Jestli má váš pejsek blechy, kupte mu FRONT-LINE, stojí asi 180 Kč. Je to ampulka tekutiny, nakápne se psovi za krk – tam, kde se nemůže škrábat – a během mžiku nemá ani blechu. Píšou, že to stačí na 1–3 měsíce, já to pejkovi aplikovala koncem srpna, čili je to 4. měsíc a zatím je pořád čistej…dokud někde nechytne blechu od jiného psa. Tak zas nastoupí Front line.

beer

Blechu mohou od psa lehce získat oba dva, byť by byli sebečistotnější ))
Už to tu bylo, stačilo použít k otázce modrou lištu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jdou-psi-blechy-na-cloveka

kamila44444

Na člověka naskákat nemůžou ale na morče ano.Často se to nestává ale může to být.

Damiana

Morče určitě. I u člověka je to možné, pokud nežije hygienicky. Stejně jako vši i ostatní parazité či roztoči mohou napadnout lidskou pokožku. Může nosit zablešené oblečení, spát a žít v zablešeném prostředí. Tito lidé mají na kůži drobné ranky, štípance – bleší kousnutí, které dost svědí. Často z nich mívají různé infekce.

samicek333

Určitě, vždyť to mohl chytit někde venku od kočky nebo nějaký krysy…

bubukaa

skus nějaký sprej proti blechám pro psa

pusinka50

Zapoměla jsem napsat, že Front line se koupí normálně ve zverimexu, tam kde kupujete žrádlo pro domácí mazlíčky