ahold

Může mně u soudu o výživné zastupovat matka, i když jsem plnoletý?

Jsem student. Jsem plnoletý. Jsem autista. Chci požádat o zvýšení výživného. Může mně u soudu zastupovat matka? Jak to mám udělat, abych se jednání nemusel zůčastnit? Takovéto situace mi způsobují velké problémy.
Doplňuji:
Ta plná moc musí být ověřená?
Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí plná moc.
PLNÁ MOC
Uděluji plnou moc jméno a příjmení, datum narození
k zastupování v soudním řízení ve věci zvýšení výživného.

Tato plná moc platí jen po dobu tohoto řízení a dokud není vydán pravomocný rozsudek.

V …obec… dne:........

Podpis zmocněnce (matka)....... Podpis zmocnitele (ty).........
Doplňuji:
Není třeba, ale je možné si ji nechat ověřit u notáře, obecním úřadě, CzechPointu (pošta). Notář asi 50 Kč, ostatní tuším 30 Kč. Podmínka je, podepsání, tvůj podpis u ověřovatele. Musel by si ven mezi lidi.
Zkuste ji ale oba podepsat doma a mamka zajde pro ověření se svou i tvou občankou.

Další odpovědi
Pepa25

Každá osoba může být u soudu zastoupena (pokud nejde o trestní věci). Pokud nemáš omezenou svépravnost a jsi plnoletý, tak můžeš udělit plnou moc. Zástupce pouze nesmí být v konfliktu zájmů s tebou.