Vitek04

Může mne otec nutit do práce když nechci?

Práce (brigáda), je mi 15 let.

Nejlepší odpověď
elkon

Ve tvém věku ti „ruce neupadnou“. Je potřeba si zvykat na život. Jiní shání brigády kde se dá, aby si vydělali nějakou kačku a ty co, budeš se flákat? Otec má pravdu.

Další odpovědi
orwell

V 15 už jsi kus chlapa. Sice zatím jenom kus, ale přesto už zastaneš spoustu věcí. Pokud se jedná o práci přiměřenou, tak je to v pořádku. Ono tě nezabije, když taky trochu uhodíš na tělo. Za mého mládí jsme na ZŠ chodili na brigády, trhali léčivé byliny, sbírali papír a další věci. Peníze jsme za to, co si pamatuji, nikdy nedostali. Na SŠ jsem o prázdninách chodil běžně na zkušenou do míst, kde jsem mohl něco pochytit z oboru, který jsem studoval a vydělal si pár stovek.

Hlada

Samozřejmě. Rozhodnutí rodičů musí dítě respektovat.

plebs

Rodičovské povinnosti a práva.
M.j. Smyslem a účelem je zajištění morálního a hmotného prospěchu dítěte.
Péče o fyzický a psychický vývoj povinností dítěte ku prospěchu celé domácnosti.

Dochy

Co přesně to má být?
Obecně nelze říct že by brigáda měla být něco škodlivého. Ale pro mladistvé jsou nějaké extra podmínky a omezení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.