michaelaf

Může mít soused hnůj na hranici pozemku?

Soused má na hranici pozemku kompost s hnojem a docela dost to zapáchá. Může to tak mít, nebo je to nějak napadnutelné, popř. jaký máme zvolit postup?

Nejlepší odpověď
fcoop

Myslím,že kdyby měl ten hnůj o pár metrů dál,problém by nezmizel.

Další odpovědi
hanulka11

přečtěte si debatu o tomto problému

http://www.ifau­na.cz/ovce-a-kozy/nemodforum/r/de­tail/639707/hn­uj-co-trapi-sousedy

HOMER

Netroufám si s čistým svědomím poradit jiný postup,než je porada s právníkem.
Na stránce http://www.prav­nik.cz/a/80/cte­narsky-dotaz-tykajici-se-sousedskych-vztahu.html jsem našel podobný dotaz,s odpově­dí,která by mohla pasovat i na váš problém..
(citace:)Na tuto situaci je nutné aplikovat § 127 občanského zákoníku, který se přímo týká sousedských vztahů. „Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména nesmí ohrozit sousedovu stavbu nebo pozemek úpravami pozemku nebo úpravami stavby na něm zřízené bez toho, že by učinil dostatečné opatření na upevnění stavby nebo pozemku, nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi, nesmí nechat chovaná zvířata vnikat na sousedící pozemek a nešetrně, popřípadě v nevhodné roční době odstraňovat ze své půdy kořeny stromu nebo odstraňovat větve stromu přesahující na jeho pozemek.“ Výčet je ovšem pouze demonstrativní, tedy příkladmý … Vždy je nejlepší snažit se domluvit a vyřešit spor dohodou. Vždy je dobré se o to pokusit.