skorcovaz

Může mít „pochybný“ IZIP dopad na další chod VZP?

Může se snažit VZP vynahradit investici na svých klientech? Může začít spoplatňovat některé úkony, nebo si to jinak vynahradit na pojištěncích? Nebo že by VZP mala až také finanční rezervy, že jí nějaký tunel nezasáhne a oželí jej? Nebylo by nejlepší pro pojištěné změnit pojišťovnu / přejít ke konkurenci?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pláci, plác.
Souhlasím se suwa !!!!!
Víte vůbec o co jde. Problém je v tom, že žádný lékař dobrovolně do takovéhoto systému nevstoupí, protože je na něj moc vidět. To by byly teprve úspory !
Myšlenka je to opravdu geniální, která by vedla k miliardovým úsporám, ovšem za podmínky že do systému budou zadávat údaje všichni lékaři a toho se dobrovolně nikdy nedocílí.
Doplňuji:
A ještě jeden důležitý aspekt. Zeptejte se zdravotníků od záchranné služby. Přijedou k nemocnému, který je v bezvědomí a jaké léky mu mají podat aby mu ještě více neublížili ?
Tak se raději nepodává nic !!! Vždy´t je problém dostat z pacienta i informaci jaké léky bere !! Prý takové ty malé růžové … a večer velké modré !!

Další odpovědi
Sůwa

Vlastní myšlenka elektronické zdravotní knížky je geniální, ovšem dokud nebude mít podporu v legislativě, je celkem k ničemu. Až budou mít lékaři povinnost veškeré výsledky vyšetření, předepsané léky a další informace o pacientovi předávat do databáze VZP, může to ušetřit miliony i mnohdy životy pacientů. Jediné, co zatím dokáže, je zpracovat na požádání veškeré výdaje, které na jednotlivce VZP v tom kterém roce vynaložila – od roku 2008
Doplňuji:
Uvedu jeden příklad: Pečovala jsem o starší, těžce nemocnou paní a veškerou zdravotní dokumentaci jsme předávaly praktické lékařce. Jenže pak paní musela být na rychlo převezena do ÚVN a já šla volat lékařce, aby odfaxovala výsledky důležitých vyšetření. Neměla fax ani internet a tak z časových důvodů musela být některá vyšetření provedena znovu – zbytečně vyhozené peníze. Od té doby si nechávám od všeho kopie.

tom004

V „pohodě“ to zaplatíme všichni.VZP je moloch,který bezostyšně obírá pojištěnce,se souhlasem státu.

Drap

Samozřejmě že se to zaplatí z pojistného. Ale zpoplatňování úkonů by to zřejmě neřešili. Mají celou řadu možností jak ty milionky posbírat.

suaeda

Je pravda, že přenos veškerých vyšetření ve zdravotnictví je prakticky nulový. Mě osobně dělají vyšetření v nemocnici a vše se ukládá do jejich informačního systému. Můj praktický lékař používá na záznamy svoje tradiční karty. Specialisté mají rovněž své záznamy o prováděných vyšetřeních. Ale propojenost mezi všemi chybí. Takže jednak jak zde již bylo uvedeno se musí některé vyšetření dělat znovu a jednak se skryje hodně nepravostí. Zkuste si někdy vyžádat od své zdravotní pojišťovny za co vše Vám kde platily za různé zdravotnické úkony. Nestačíte si divit. Je to jako by jste šli do obchodu a kupovali jednu věc, ale naúčtovali Vám o 2 věci navíc.
Další problém našeho zdravotnictví je dozorčí rada VZP, ale to patří jinam.