Avatar uživatele
paul1

Může mít pes (kočka) vědomí?

Může mít pes, nebo kočka pocit vlastního já? Když je bolí např. pacička, jak to asi vnímají?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že ano, že si uvědomují sama sebe a dokonce jsou schopní dávat najevo i své pocity, nespokojenost a dokonce s námi omezeně komunikovat. To vše v závislosti na inteligenci zvířete. http://www.zi­vagaia.cz/vedo­mi-zvirat-i-inteligence-prasat/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nejprve je třeba si trošku objasnit pojmy a rozdíly mezi pojmy, jako je mysl, inteligence a vědomí. Vědecky to však nejspíše nepůjde, k tomu je homo sapiens bohuželis „jaksi nevyvinutý“. Zvířata vědomí jistě mají, o tom neváhejme. A proč by taky ne? Vědomí je jedna ze základních podmínek stvoření, takže pokud existuje Bůh… Jde jen o to, na jaký úrovni je vědomí člověka, který svévolně, čili sám sobě přidělil práva určovat, zda zvíře bude či nebude mít vědomí, či svědomí. Pokud úroveň vědomí a poznání člověka je nízká, skutečně pak dokáže vědomí zvířat jaksi v globále určovat. Může si dokonce stanovit vyhlášku či povolení, která jej oprávní ke studii problematiky vědomí zvířat a tu dále veřejně publikovat, nic jej nezastaví. Žádný Bůh člověka po prstech nesekne, blahoslaveno buď vysoké učení na vysoké!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

samozřejmě. Když ho bolí packa, tak to cítí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek