Jantar2

Může mít osobní počítač více procesorů?

Může mít osobní počítač 2 a více procesorů za předpokladu že by základní deska mělá více socketů? Nebo je to prostě nemožné? A případně vyrábí se základní desky s více sockety na procesory?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Víceprocesorové desky existují už dlouho (první takový počítač jsem skládal někdy v roce 1995 – jako běžný technik, nikoli jako ´výzkumník´), dneska jsou ale propagované procesory s více jádry – je to výrazně levnější technologie

Další odpovědi
Lamalam

Ano

Ano, i takové mateřské desky se prodávají.

huxa

Ano

jáára

Ano

McArthur

Ano

cynique

Například Asus Z9PE-D8 WS je dvoprocesorová deska. A není jediná.