sesednizkola

Muze mit nezletilec trvaly pobyt na ohlasovne?

Nebo by tim treba poutal pozornost socialky a tak…jestli muze vubec mit trvaly pobyt hlaseny jinde nez rodice ci opatrovnici.
Doplňuji:
Kdyz nekdo uda zmenu bydliste a nerekne kam, protoze treba stal bezdomovec z nej se, automaticky mu zmeni trvaly pobyt na adresu sidla radnice. Rika se tomu, ze ma dotycny pobyt na ohlasovne, protoze nebydli tam jen je hlaseny. Vzhleden k tomu, ze je toto jednim z prvotnich znaku bezdomovectvi, nese to spoust nevyhod, napriklad dotycny nemuze darovat krevni plazma a podobne veci. Neni mozne ani zalozit zivnost, bez nahlaseni sidla podnikani na jinou adresu, clovek co ji ma a neucini tak o ni pride.

Odpovědi
zzzlatokopka

Co je ohlašovna?

Dítě může mít jinde trvalý pobyt než jeho rodiče.
Doplňuji:
Dítě nemůže být bezdomovec. Pokud je rodič, který má dítě v péči bezdomovec, úřad mu MUSÍ dítě odebrat. To že někdo bydlí na ubytovně i s dítětem neznamená, že je bezdomovec.

anonym

www.google.cz

„U nezletilých je možné, aby došlo ke změně TP na základě ohlášení jeho zákonného zástupce, popřípadě pěstouna. Tedy u nezletilých dětí změní TP i jen jeden z rodičů, pokud samozřejmě není soudně zbaven rodičovské zodpovědnosti. Pokud by se rodiče nedokázali dohodnout ohledně TP dítěte, rozhodne na návrh některého z nich soud (§ 49 zákona o rodině zní: „Nedohodnou-li se rodiče o podstatných věcech při výkonu rodičovské zodpovědnosti, rozhodne soud.“). Lze předpokládat, že pokud je dítě schopno formulovat svůj názor, bude k němu soud při rozhodování o TP přihlížet. Za občana zbaveného způsobilosti k právním úkonům nebo za občana, jehož způsobilost k právním úkonům byla rozhodnutím soudu omezena, ohlásí změnu místa trvalého pobytu jeho zákonný zástupce“

Sociální služba nedovolí nezletilému být bezdomovcem… (Můžeš pouze ignorovat úřední postupy – utéci pěstounům atp. – pak ovšem utíkáš před zákonem.)