Rokio

Může mít někdo IQ v subnormě jen proto, protože mu nejdou IQ testy, ale…?

Je možné, aby někdo měl IQ v subnormě, tedy v pásmu mírné mentální retardace jen pro neschopnost vyplňovat IQ, ale měl vysoké vzdělání, hodně schopností, choval se podle etikety, tedy choval se jako vzdělaný člověk?

Nejlepší odpověď
ivzez

Naučit se etiketu zvládnou i lidé bez vzdělání.
Chování podle etikety nemusí znamenat vzdělaného člověka.

Znám i vysoce vzdělané lidi, kteří se chovají
jako hulváti, etiketa ani etika jim nic neříkají.

Dokud se pro sledování IQ budou používat
testy IQ, bude hodnocení vycházet z nich.

Další odpovědi
Dochy

Někde jsem viděl definici k IQ jako schopnost řešit IQ testy. Takže ano, je možné že inteligentní člověk „propadne“ u IQ testů kvůli nějaké drobné (nevím jak to správně nazvat) „vadě“. Samozřejmě naprostá většina autorů IQ testů se bude dušovat jak zrovna jejich testy jsou dokonalé a nepřesnosti z podobných důvodů vylučují 😉