MonkeyKing

Může mít namalované dílo v roce 2013 cenu přes milion Kč?

Vysvětlení: umělec namaluje ( vysochá, vyfotografuje, cokoliv) dílo v roce 2013 a třeba za několik měsíců se nějak prodá za milion kč? Jde to? Nemyslím například když Johny Depp něco nacáká na plátno, ale jen obyčejný umělec, který je třeba už nějak znám. Stalo se to už někdy?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano.
Koneckonců – co znamená v uměleckých kruzích ´milion´ Kč?

Mám ´protiotázku´ – než položíš dotaz,třeba tady, zamyslíš se nad jeho obsahem? – a nebo jen tak ´plácáš´???
Konkrétně – David Černý v posledních letech vytvořil několik děl, která byla ohodnocena zadavatelem (či kupcem, jak chceš) vysoko nad 1 000 000 Kč? – hodláš to zpochybnit?

Další odpovědi
www

Určitě může.
Určitě ale ne moje dílo 😁
Překvapivých cen dosahují ‚díla‘ různých celebrit, navíc není milion našich korun ve světě nijak horentní částka.

redy

Jo jeden orangután, namaloval několik obrazů a hodnota je hodně přes mega.

mosoj

Za malbu se platí jen menší část. Největší část se platí za jméno malíře, případně za historickou hodnotu. Takže malíř který již dosáhl jména v uměleckém světě, klidně. Také musí být někdo kdo to za tu cenu je ochotný koupit. Pak se teprve ten obraz do té hodnoty realizuje. Jinak to jsou spekulace.