annas

Může mít lidská krev i jinou barvu než červenou?

Nejlepší odpověď
vagra

Nedávno se touto problematikou zabýval odborný časopis The Lancet.
Psal o šoku, který zažili lékaři v kanadském Vancouveru při pohotovostním chirurgickém zákroku u 24-letého pacienta. Po zahájení operace z něj tekla krev, ale zelená! Pozdější vyšetření ukázalo, se jim na operační sál nedostal žádný mimozemšťan. Pacient měl pouze neobvyklý krevní obraz, ale hlavně si předtím vzal příliš léků proti migréně. Ty obsahují sulfonamidy, a červené krvinky absorbují síru. Vzniká stav nazývaný sulfohemoglonémie a nastává, když se síra naváže na hemoglobin a krev se tak zbarví do zelena.

Zdroj: http://www.co­olplaneta.com/2010/06­/otazky-ktore-vas-bavia-cast-1/

Další odpovědi
Michal

Vzhledem ke složení ne.Myslím zdravého člověka.

led

Šľachtici tvrdia, že majú modrú krv.
Ale asi im tečie len zo žily (odkysličená) a nie z tepny (okysličená) 🙂
V skutočnosti zdravá krv je len červená.

dagry

Šmarjáááá zelená krev, tak to je teda docela síla. Ale nedávno jsem četla, že někdo měl krev růžovou. Ale protože mám „hosipa“ tak nevím jestli to bylo čínské dítě nebo kdo, ale že ta krev byla růžová to jsem si zapamatovala 100%.